Zobrazení 2020: 2369236

Email : muzeum@muzeumprahy.cz
Url : www.muzeumprahy.cz

Popis činnosti :

Muzeum hlavního města Prahy je kulturní institucí schraňující bohatý sbírkový fond věnovaný pražským dějinám, který nashromáždilo v průběhu své existence. V současné době spravuje čtrnáct objektů různého charakteru, v nichž se nacházejí jak stálé expozice, tak krátkodobé výstavy. Kromě výstavních prostor a kulturních památek spravuje Muzeum Prahy rozsáhlý areál odborných pracovišť v pražských Stodůlkách. Muzeum je příspěvkovou organizací hl. města Prahy. Mezi naše objekty patří: historická budova na Florenci, dům U Zlatého prstenu, Muzeum bývalé Podskalské celnice na Výtoni, zámecký areál Ctěnice, Rothmayerova a Müllerova vila, studijní a dokumentační centrum Norbertov, Zrcadlové bludiště na Petříně a objekty pražských věží: Prašná brána, Staroměstská mostecká věž, Malostranská mostecká věž, Novomlýnská vodárenská věž, Svatomikulášská městská zvonice a Petřínská rozhledna. V loňském roce navštívilo Muzeum hlavního města Prahy přes 1,5 milionu návštěvníků, čímž se řadíme mezi nejnavštěvovanější pražské kulturní instituce.

Expozice a výstavy:

Expozice zaměřené na historii Prahy a České republiky od středověku po 18. století. Některé expozice zaměřeny na historii daného objektu, lokality či historicky spjatého tématu s místem. Muzeum pravidelně připravuje i krátkodobé výstavy spjaté s historií a tématikou Prahy.

Programy:

Muzeum hl. m. Prahy nabízí množství různorodých programů pro širokou veřejnost i pro školy. Jejich obsah se liší s ohledem na věkovou kategorii, zaměření expozice či výstavy a také dle potřeb návštěvníka. Mezi programy patří komentované prohlídky, vycházky, přednášky a workshopy.

Více informací na www.muzeumprahy.cz

Muzeum hlavního města Prahy dále představuje expozice, které zachycují hlavní město v období pravěku, středověku, novověku či v období baroka. Proto neváhejte, a přijďte poznat historii hlavního města naší vlasti.

Nabídka od Muzeum hl. m. Prahy pro děti, rodiče a školy :

Muzeum hlavního města Prahy - DOPROVODNÝ PROGRAM PRO ŠKOLY A DĚTI - distanční výuka

MATERIÁLY PRO VÝKUKU KE STAŽENÍ:

Pro děti  5 - 10 let
Pro děti 10 - 15 let

Každou středu přidáváme na stránky nový úkol, který mohou děti plnit a případně poslat na email a vyhrát cenu. (http://muzeumprahy.cz/dejiny-prahy-za-skolou/)

Kontakt pro odpovědi: lektori1@muzeumprahy.cz

Web : muzeumprahy.cz/dejiny-prahy-za-skolou