Zobrazení dnes: 4020
Zobrazení včera: 10220
Zobrazení 2019: 3196069
Zobrazení 2018: 6056823
Zobrazení 2017: 6280215
Zobrazení celkem: 62855492

Vše pro školy

Partnerské projekty

Přihlášení

Jméno :

Heslo :Nainstalujte si flash player.

České muzeum stříbra

   
Firma : České muzeum stříbra
Ulice : Barborská 28
Město : Kutná Hora
Kraj : Středočeský
   
Pobočky :
IČO : 00342246       
   
Telefon: 327 512 159    
 
     
Email : info@cms-kh.cz  
Url : www.cms-kh.cz  
     
Popis činnosti :  
   
  Muzeum s dlouholetou tradicí, bylo založeno Archeologickým spolkem Vocel v roce 1877. Věnuje se regionálním dějinám, historii bývalého Královského horního města Kutné Hory. Zaměřuje se na středověké důlní a mincovní památky, geologii kutnohorské oblasti a numismatiku. Ve svých sbírkách spravuje téměř 185 000 sbírkových předmětů.

Nabízí prohlídky svých stálých expozic v objektech: Hrádek, Kamenný dům a Tylův dům. Všechny expoziční budovy jsou památkově chráněné a zapsané jako architektonická památka I. kategorie.
 
   
  Vzdělávejte se  v muzeu!

Pro školy a zájmové skupiny jsou v Českém muzeu stříbra připraveny rozmanité vzdělávací programy. Naše muzeum nabízí přednášky, komentované i zážitkové prohlídky, interaktivní programy, které mohou zábavnou formou doprovázet školní výuku. Každá expozice je provázena dále pracovním listem, který si mohou vyučující či žáci vyhledat popřípadě zkopírovat z muzejního webu a předem se tak teoreticky připravit na to, co je na trase v muzeu čeká.

Připraveny jsou pracovní listy pro stálou expozici v gotickém Hrádku :

I.okruh „Město stříbra“ – Vás seznámí s geologickým vývojem kutnohorského regionu a s historií Kutné Hory.

II. okruh - „Cesta stříbra“ - během prohlídky se dozvíte, jak se stříbro dobývalo, zpracovávalo a proměňovalo ve stříbrný pražský groš. Před vstupem do stříbrného dolu Vám bude představen původní těžní stroj – trejv ze 16. století, u kterého získáte teoretické znalosti o dobývání stříbra. Poté se proměníte v kutnohorské havíře, obléknete si tzv. perkytli (havířský oděv), ochrannou helmu a obdržíte i nejdůležitější výbavu - svítilnu. Po krátké procházce přes ulici sestoupíte šachtou do stříbrného dolu, který sloužil k dobývání stříbra a mědi od 14. do počátku 16. století.               


 
   
  Pracovní list pro stálou expozici v Kamenném domě:

I. prohlídkový okruh „Královské horní město – měšťanská kultura a život v 17. – 19. století“ - během prohlídky se blíže seznámíte nejen s měšťanskou kulturou v Kutné Hoře, ale i s pozdně gotickou architekturou, kterou můžete obdivovat u Kamenného domu zejména na reliéfním štítu. Vytvořil ho v roce 1490 mistr Briccí.

Pracovní list pro stálou expozici v Tylově domě:

I. prohlídkový okruh „ Život a dílo Josefa Kajetána Tyla“ – v bývalém „Domě u zlatého hřebene“ se 4. února 1808 narodil Josef Kajetán Tyl, spisovatel, dramatik a tvůrce textu české národní hymny „Kde domov můj“. Této významné osobnosti je věnována i zdejší stálá expozice.

Každoročně muzeum připravuje speciální doprovodné programy, které hravě a interaktivně rozšiřují výstavy. V letošním roce to je zejména výstava v Kamenném domě : „Z dějin školství kutnohorského“. Zábavnou formou prostřednictvím praktických dovedností provede žáky celou historií školství v Kutné Hoře. Na výstavě jsou představeny původní lavice i školní pomůcky, každý si může vyzkoušet psaní husím brkem či s pomocí starých učebnic a atlasů vyluštit školní tajenku.


Vyberte si ze široké nabídky a navštivte některou z expozic nebo výstav Českého muzea stříbra v Kutné Hoře, těšíme se na Vás. Jsme připraveni se přizpůsobit Vašim výukovým programům, chceme být součástí Vašeho zážitkového vyučování !!!


FOTOGALERIE

 
 
   
Nabídka od České muzeum stříbra pro děti, rodiče a školy :  

PROGRAM PRO ZŠ - UKÁZKY ŘEMESEL - České muzeum stříbra v Kutné Hoře

Dobrý den,

srdečně vás zveme na ukázky řemesel ve čtvrtek  19. září, který pořádá České muzeum stříbra, p.o. v Kutné Hoře ve spolupráci se Střední  umělecko-průmyslovou a vyšší odbornou školou Turnov. Představena budou následující řemesla: umělecké zámečnictví a kovářství, šperkařství, broušení a rytí drahých kamenů, umělecké odlévání, plošné a plastické rytí kovů.  Akce je vhodná pro žáky 8. a 9. tříd a bude probíhat v prostoru průčelí sídla muzea u Hrádku od 9.00 do 14.00 v Kutné Hoře.


S přáním pěkného dne
Mgr. Kateřina Vavrušková
historik, muzejní edukator

Barborská 28, 284 01 Kutná Hora
tel.: +420 702 239 440, 327 512 159, linka 31
Web : www.cms-kh.cz
Email : vavruskova@cms-kh.cz
Datum vložení : 13.09 12:57 - 2019

 

Programy a akce Českého muzea stříbra v Kutné Hoře pro školy

Web : www.cms-kh.cz
Email : vavruskova@cms-kh.cz
Datum vložení : 30.08 12:53 - 2019